Loading color scheme

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

4 NIEDZIELA WIELKANOCY    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE    03.05.2020r.

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dziękuję za comiesięczną int. Mszy św. o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
  2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.
  3. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.
  4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  5. W naszym kościele nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po Mszy św. o g. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o g. 9:00.
  6. Dziękuję P. Bogu za wykonane zadania: serwis instalacji grzewczej, dopasowanie i założenie kraty drzwi bocznych, serwis organów, opielony ogródek kwiatowy przed salą św. Mikołaja Bpa. Ogromnie dziękuję za ofiary cichych dobrodziejów, które wpłynęły na rzecz parafii. Świadczy to o potrzebie trwania naszej wspólnoty parafialnej blisko P. Boga.
  7. Na stoliku pod chórem Echo Katolickie. Solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa. Pomódlmy się w int. chorych: Pod Twoją obronę … za zmarłych: ++ w wyniku epidemii, polecanych w wypominkach, bliskich naszemu sercu, parafian. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

 

W tym tygodniu patronują nam:

6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.

8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

Leave your comments

Comments

  • No comments found